Dnevi četrtne skupnosti Šiška

V sodelovanju s  četrtno skupnostjo Šiška vas vabimo, da se udeležite začetnega tečaja rolanja za otroke.

Tečaj bo potekal v ponedeljek, 28.5., in torek, 29.5., ob 17.00 uri na kotalkališču v Tivoliju (za bazenom, na koncu parkirišča).
Brezplačen tečaj bodo vodili učitelji SD Novinar in je primeren za otroke 5. do 8. leta.
Otroci morajo s seboj prinesti vso potrebno opremo za rolanje (rolerje, čelado (lahko kolesarsko) komplet ščitnikov).
Prijave sprejemamo do četrtka, 24.5., oziroma do zapolnitve prostih mest. Število mest je omejeno.

PRIJAVNICA

Pred samim tečajem boste prejeli dodatna navodila. V primeru slabega vremena tečaj odpade.

Vpis v Predselekcijo

Če si na zgornja vprašanja odgovoril z DA, te vabimo, da se pridružiš predselekciji Smučarskega društva Novinar, ki v novo sezono vabi mlade nadobudne smučarje. Poleg zabave na snegu, se otroci srečujejo tudi s široko bazo športno-vzgojnega znanja. Pridobivajo osnovno znanje športne gimnastike, rolajo, kolesarijo, plavajo in se potapljajo, spoznavajo planine in se družijo na pohodih, sodelujejo na raznih tekmovanjih in zimovanjih, se naučijo sodelovalnosti in spoznajo prava prijateljstva. Za vse to, pa skrbi vedno nasmejan strokovni kader.

Spomladanski krosi za vrtce

V maju bomo ponovno v sodelovanju z MOL izpeljali spomladanski kros za vse ljubljanske vrtce. Predvideni termini krosa za vrtce so:

• Ponedeljek, 28.5., Športni park Svoboda,
  • Sreda, 30.5., hipodrom Stožice,
  • Četrtek, 31.5., Ragby igrišče Emona,
  • Torek, 5.6., park Tivoli.

RAZPIS

PRIJAVNICA

Za vse nadebudne tekače smo ponovno pripravili priznanja, ki jih lahko vrtci natisnete.

Priznanje maj Priznanje junij

Vabimo vas, da pripeljete otroke na tekanje v naravi v čim večjem številu.

Aktivne poletne počitnice

V letošnjem letu bomo ob sofinanciranju MOL izpeljali Aktivne poletne počitnice v naslednjih terminih:

• 26.-29.6.
  • 2.-6.7.
  • 9.-13.7.
  • 16.-20.7.
  • 13.-17.8.
  • 20.-24.8.
  • 27.-31.8.

Več informacij najdete v razpisu.

S prijavami pa bomo pričeli 8.5. (ob 9.00 uri) kot vsi ostali ponudniki, ki so pridobili sredsva za izvedbo programov.

Sobotni smučarski izlet 10.3.2018

Še zadnjič v tej sezoni bomo izkoristili odlične snežne pogoje in izpeljali sobotni izlet s smučanjem in bordanjem.

Termin: sobota, 10.3.2018.
Smučišče: Cerkno.
Prijave: do četrtka, 8.3.2018, do 17. ure preko spletne prijavnice.
Cena: 55 EUR.
Razpis.

Sobotni smučarski izlet 3.3.2018

Še vedno polni vtisov iz zimskih počitnic se to soboto ponovno podajamo na sobotni smučarski izlet.

Tokrat ga bomo združili z Vikend tečajem smučanja za vrtčevske otroke. Zaradi tega bo malo spremenjen urnik (odhod 7.30, prihod 15.00) in cena.

Termin: sobota, 3.3.2018.

Smučišče: Cerkno.

Prijave: do četrtka, 1.3.2018, do 17. ure preko spletne prijavnice.

Cena: 50 EUR.

Razpis.

Vikend tečaj smučanja (3.-4.3.) za vrtčevske otroke

Tečaj smučanja bo potekal v soboto in nedeljo za otroke med 3. in 6. letom starosti.

Termin: sobota, 3.3.2018 in nedelja, 4.3.2018.

Zbor: ob 7:30 uri na parkirišču pred Tehničnimi pregledi Avto Krka (Ulica Ljubljanskih brigad, tik za obvoznico).

Smučišče: Cerkno.

Prihod: ob 15.00 uri na isto mesto.

Program

Učenje smučanja bo potekalo v homogenih skupinah glede na smučarsko predznanje, ki ga bo vodil učitelj smučanja z veljavno licenco. Program in vadba v skupinah je prilagojena glede na starost, smučarsko znanje in sposobnosti otrok, tako da jim omogočil kar najhitrejše napredovanje in izpopolnjevanje smučarske tehnike.

Prijave do srede, 28.2., do 19.00 ure.

elektronska prijavnica

Dodatne informacije: e: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., m: 040 775 770 ali v pisarni v času uradnih ur.

Cena:

• 90 EUR.

Cena vključuje: učenje smučanja v majhnih skupinah, smučarsko vozovnico, toplo malico in čaj, prevoz na smučišče in nazaj, uporabo vseh pripomočkov in rekvizitov, zavarovanje proti tretji osebi, animacijo, stroške vodenja in organizacije programa, učitelje SD Novinar z veljavno licenco.

Plačilo prejetem računu na poslovni račun SD Novinar.

Vsi udeleženci naših tečajev morajo imeti plačano članarino (10 EUR) za sezono 2017/18.

Nudimo možnost izposoje smučarske opreme. Obvezno predhodno naročilo opreme ob prijavi na tečaj.
Cena izposoje opreme za vikend tečaj:

• komplet (smuči, sm. čevlji, čelada, palice) 33 EUR
  • smuči 23 EUR
  • smučarski čevlji 9 EUR
  • čelada 6 EUR
  • palice 3 EUR

Udeležencem tečaja priznamo 20 % popust na izposojo opreme.

Razpis licenčnega seminarja 15.2.2018

V četrtek, 15.2.2018, bomo organizirali seminar za pridobitev licence za poučevanje v letu 2018. Seminar bo potekal na nočni smuki na Starem vrhu.

Tema seminarja:

• tehnika in metodika aktualne šole smučanja.

Program seminarja:

• 18:45 zbor udeležencev in formiranje skupin (spodnja postaja 6 sedežnice Stari vrh, pisarna šole smučanja),
  • 22:00 zaključek dela na snegu seminarja,
  • 22:00 teoretičen del (novosti v šoli smučanje in spremenjena shema šole smučanja, licenciranje).

Prijave do srede, 14.2. do 15. ure oziroma do zapolnitve prostih mest na https://goo.gl/forms/cuTS0dgvfHWo23X13

V primeru slabega vremena ali premalega števila prijavljenih, si pridržujemo pravico odpovedi seminarja

Dodatne informacije: e: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., m: 040 775 779, t: 01 434 70 12 ali v pisarni v času uradnih ur.